UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij
Ośrodek Leczenia Nerwic
i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach (umowa z NFZ)

 

 

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią,  Ośrodek  prowadzi  porady lekarskie i psychologiczne w formie zdalnej  (przez telefon, Skype, inne). W sytuacjach koniecznych możliwe jest spotkanie osobiste, jest to ustalane bezpośrednio ze specjalistą.

 

O spotkaniu osobistym decyduje sytuacja pacjenta, jak i osobista sytuacja specjalisty.

 

Dla niektórych może być ważną informacją, że obecnie zajęcia  terapeutyczne w ramach pobytu na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic , odbywają się w  mniejszych niż wcześniej, grupach ze względu na ograniczenia epidemiczne. 

 

 

Godziny zajęć grupowych uległy zmianie w celu ograniczenia przebywania jednocześnie we wspólnej przestrzeni większej ilości osób oraz w celu uzyskania niezbędnego czasu do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i ich przewietrzenia. 

 

Godziny poszczególnych zajęć są ustalone z uwzględnieniem ograniczenia przebywania małej ilości osób na korytarzu jednocześnie w czasie przerw. 

 

Psychoterapie grupowe - powróciliśmy do prowadzenia zajęć grupowych na naszym Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic, z zapewneniem wymaganych zasad i procedur związanych z epidemią i w mniejszym składzie.

 

Psychoterapie indywidualne toczą się  w formie zdalnej (rozmowa telefoniczna, Skype, inne środki komunikacji do indywidualnego uzgodnienia). Forma osobistego spotykania się jest możliwa i  indywidualnie omawiana z psychoterapeutą.

 

 

Psychoterapie  na temat lęku, problemów z odżywianiem i  wstępnego psychologicznego opracowania objawu  -  również powracają w formie dostosowanej do sytuacji.  

 

Pojawił się nowy temat dostępny dla pacjentów leczących się w ramach Dziennego Oddziału Leczenia Nerwic -terapia poznawczo=behawioralna - redukcja stresu psychofizycznego.

 

Rejestracja - nadal preferujemy formę telefoniczną.

 

Jeśli telefon jest zajęty, prosimy o kontakt sms lub mailowy.

 

 Jak zawsze będzie zaproponowany pierwszy wolny termin do specjalisty. 

 

Nie należy zakładać, że forma zdalna oznacza natychmiastową konsultację czy wypisanie recepty. 

 

 

Na terenie Ośrodka nadal obowiązują procedury ograniczające możliwość zarażenia się wirusem:

 

1. Zbieramy wywiad na temat stanu zdrowia i ewentualnych kontaktów z osobami zarażonymi Covid-19.

2. Pacjenci rejestrowani są telefonicznie.

3. Prosimy o pojawienie się w Ośrodku punktualnie, nie wcześniej, by nie oczekiwać w poczekalni, i bez osób towarzyszących. (wyjątki omawiane są indywidualnie).

4. Po powiadomieniem o swoim przybyciu do ośrodka dzwonkiem przy drzwiach, prosimy poczekać na pojawienie się personelu medycznego.

5. Wejście do ośrodka odbywa się  w maseczce, następnie ma miejsce procedura mierzenia temperatury termometrem bezdotykowych i wypełnienie ankiety nt. swojego zdrowia i kontaktu z osobami zakażonymi covid-19.

6. O ilości osób przebywających na terenie ośrodka w tym samym czasie decyduje personel medyczny.

 

Prosimy o dostosowanie się do wymagań mających na celu zadbania o zdrowie wszystkich obecnych na terenie ośrodka. Dziękujemy!

 

 

 

0 32 238 34 70
Dąbrówka Silesia Sp. z o.o.
KRS 0000341094
44-122 Gliwice, ul. Asnyka 10