UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij
Ośrodek Leczenia Nerwic
i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach (umowa z NFZ)

medal-2539595_640.png

     W styczniu nasz Ośrodek będzie obchodził 20 -lecie swojej działaności. Za nami długa historia, miejmy nadzieję, że i dalsza przed nami :).

 

Spotkaliśmy się w lesie, w Dąbrówce niedaleko Toszka, podczas pracy w szpitalu psychiatrycznym. 

 

    Potem siedmioro entuzjastów stosowania psychoterapii rozpoczęło pionierski czas  tworzenia  gliwickiego ośrodka leczenia nerwic od ZERA. 

      Naszą działalność zaczęliśmy w 2000 roku na ulicy Kozielskiej w pomieszczeniach po przedszkolu. Rozpoczęliśmy leczenie zaburzeń nerwicowych z małym oddziałem dziennym leczenia nerwic i jednym gabinetem na poradnię. 

     Pierwsze zebranie 7 osobowego zespołu odbyło się na małych krzesełkach, które zostały z wyposażenia przedszkola, gdyż nie mieliśmy wtedy nic.

     Był to czas gdy przed przyjęciem oczekującego na wizytę pacjenta, sami sobie sprzątaliśmy, odśnieżaliśmy podjazd, rejestrowaliśmy pacjenta, a potem siadaliśmy w gabinecie, by zrealizować konsultację. Pacjenci cierpliwie czekali, aż lekarz czy psycholog zakończył prace porządkowe, by przejść do działań leczniczych :)

    Potem nastąpiła przeprowadzka na ulicę Asnyka 10, na osiedle Trynek, gdzie funkcjonujemy do dzisiaj wraz z zastaną wtedy i przejętą Poradnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej. 

 

 

    Obecnie nasz zespół współpracowników liczy około 50 osób.

Ośrodek oprócz działającej już Poradni Leczenia Nerwic i Dziennego Oddziału Leczenia Nerwic,  powiększył się o Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Psychologiczną  oraz filię w Katowicach  działającą w ramach NFZ.

 

     Od lat działamy też w ramach komercyjnie zarówno w Katowicach jak i w Gliwicach.

 

Miała też miejsce wielka przygoda stworzenia i poprowadzenia przez ośrodek specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej.

 

    Ośrodek nasz jest akredytowany do prowadzenia staży specjalizacyjnych dla lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów (w trakcie szkolenia do zdobycia certfikatu) i dla psychologów w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej. 

 

Nadal staramy się tworzyć przyjazne środowisko zarówno dla specjalistów jak i pacjentów, tak by prowadzona tu psychoterapia mogła się swobodnie rozwijać.

 

Dziękujemy wszystkich osobom, które spotkaliśmy na swojej drodze, za wspólne doświadczenie i pomoc. 

 

zespół Dąbrówki

 

0 32 238 34 70
Dąbrówka Silesia Sp. z o.o.
KRS 0000341094
44-122 Gliwice, ul. Asnyka 10